Taşıt Tanıma Sistemi Nedir?

Shell Taşıt Tanıma Sistemi, şirket araçlarınıza ekipmanlar monte edilerek araçlarınızın Türkiye'nin her köşesinde ki TTS hizmeti veren Shell istasyonlarından otomatik yakıt almasını sağlar. Shell müşterilerine 3 farklı taşıt tanıma ünitesi seçeneği sunar.Shell Taşıt Tanıma Sistemi Nasıl Çalışır?

Akıllı Anahtarlık

İçerisinde akıllı bir çip bulunduran anahtarlık şeklinde bir cihazdır.
Hiçbir Montaj gerektirmez, elde taşınır.

Akıllı Halka

Aracın depo kapağına monte edilen halka şeklinde elektronik bir antendir.
Çok kısa sürede monte edilir.

Taşıt Kimlik Ünitesi

Aracın iç sistemlerine baglı çalıslan ve depo kapağına takılan bir anten ile iç bagaja monte edilen bir ana üründen olaşan bir sistemdir.
Detaylı montaj gerektirir ve km okuyabilme yeteneğine sahiptir.

Cihaz görselleri için lütfen tıklayınız.

Taşıt Tanıma Sistemi montaj ve servis merkezlerinin listesine aağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

TTS Servis Noktaları

 • Araç Kayıt ve Değişiklik Formu

  TTS ve euroShell tüm cihaz siparişleriniz ve mevcut cihazlarınız ile ilgili değişiklikleriniz için kullanacağınız form örneğini aşağıda bulabilirsiniz. Formu bilgisayarınıza indirmek için tıklayın.

 • Banka Hesap Değişiklik Formu

  Shell'de tanımlı banka hesabınızı değiştirmek istediğinizde kullanmanız gereken formu Ek3'te bulabilirsiniz. Banka hesabınızın değişiklik işlemi, yeni hesap bilgilerinizin bankanız tarafından Shell’e bildirilmesinden sonra yapılabilmektedir. Formu bilgisayarınıza indirmek için tıklayın.

 • Müşteri Bilgi Değişiklik Formu

  Müşteri bilgileriniz ile ilgili ticari ünvan, adres bilgisi gibi değişiklikleri Shell'e bildirmek için kullanacağınız formu aşağıda bulabilirsiniz. Formu bilgisayarınıza indirmek için tıklayın.

 • İnternet Şifresi Başvuru Formu

  İnternet üzerinden filo yönetiminizi yapabilmeniz için şifre talep formunu aşağıda bulabilirsiniz. Formu bilgisayarınıza indirmek için tıklayın.

 • Provizyon Formu (İstasyonlar için)

  Provizyon sistemi Shell Taşıt Tanıma Sistemine dahil araçların, otomatik olarak yakıt alamadığı durumlarda Taşıt Tanıma cihazını kullanmadan, ilgili istasyonun Shell Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçmesi sayesinde yakıt alımını sağlayan sistemdir. Formu bilgisayarınıza indirmek için tıklayın.