Taşıt Tanıma Sistemi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Shell Taşıt Tanıma Sistemi ile ilgili başvurunuza yardımcı olacak cevapları bulabilirsiniz.  Aracımı değiştirdim / sattım, ne yapmalıyım?

  Aracınızın plakası değiştiği için eski cihazınızı kullanmaya devam edemezsiniz. Sattığınız aracınızın cihazını iptal için kargo ile bize göndermeniz, yeni aracınız için kayıt formu (üzerine tıklayınca kayıt formuna gitsin) doldurarak yeni cihaz talebinde bulunmanız gerekmektedir.

  Sattığınız araca ait cihaz AH ise iptal için cihazı kargo ile göndermenize gerek yoktur. Yazılı olarak şirket uzantılı e-mail adresinizden  ttsbasvuru@tasittanima-tts.com adresimize ya da 0212 270 65 31 no.lu faksımıza yazılı olarak iptal bildiriminde bulunmanız yeterlidir.

  Cihazlarıma nerede montaj yaptırabilirim?

  KM ve AH cihazlarınıza montaj servislerimizde montaj yaptırabilirsiniz. Montaj servislerimize ulaşmak için tıklayınız.

  Aracıma limit tanımlayabilir miyim?

  Aracınıza TL bazında günlük, haftalık, aylık olarak limit tanımlayabilirsiniz. Aylık limitler her ayın 1'inden ay sonuna kadar geçerli olmaktadır. Litre olarak limit tanımlaması yapılamamaktadır. Araçlarınıza limit tanımlayabilmek için yönetim şifreniz olması gerekmektedir.
  Yönetim şifrenizi şirket uzantılı e-mail adresinizden tts@sarperpetrol.com.tr adresimizden ya da 0212 284 24 24 no.lu faksımızdan kaşeli & imzalı yazı ile talep edebilirsiniz.

Shell TTS ile hangi bilgiler alınabilir?
Shell Taşıt Tanıma Sistemi ile firma adı, tarih, saat, alınan yakıt cinsi, alınan yakıt miktarı (LT), alınan yakıt tutarı (TL), aracın KM’si, yakıt alınan istasyon bilgileri gibi "Yakıt alımına ait bilgilere" online ulaşabilirsiniz.

Kaç Shell İstasyonunda Taşıt Tanıma Sistemi bulunmaktadır?
Türkiye genelinde 909 Shell İstasyonu’nda Shell TTS sistemi hizmet verilmektedir.

Shell TTS sahibi olabilmek için bir araç adedi limiti var mıdır?
Bir araç limiti bulunmamaktadır. Sadece bir araç kullanımında da Shell TTS kullanabilirsiniz.

Shell TTS kullanabilmek için işlemler ne kadar zamanda tamamlanır?
Sistemi kullanmaya başlayabilmek için gerekli Sözleşme ve Evraklar tamamlanmalıdır. Taşıt Tanıma Ünitelerinin Gönderimi Sözleşme ve ekli evraklar tarafımıza ulaştıktan sonra, banka kredi onayını takiben 14 iş günü içerisinde Taşıt Tanıma Üniteleri MNG Kargo aracılığıyla müşteriye kargo ile gönderiliyor.

Shell TTS kullanımı için gerekli Sözleşme ve Evraklar nelerdir?
Shell Taşıt Tanıma Sistemi Sözleşmesi ( kaşe + imza )
Araç Kayıt Formu - Ticaret Sicil Gazetesi ( kaşe + imza )
Vergi Levhası ( fotokopi ) İmza Sirküleri ( fotokopi )
Sisteme dahil olmak için 3 teminat şeklinden birini seçebilirsiniz. (Shell TTS kullanımı için tanımlanacak hesap tutarı, aylık yakıt tüketiminizi karşılayacak tutarda olmalıdır.)

1. DBS Doğrudan Borçlandırma Sistemi (Akbank, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası’ndan DBS için kredili hesap açtırabilirsiniz, ödemeleriniz için fatura tutarı her ay Shell tarafından otomatik olarak bu hesabınızdan çekilir.)

2. Kredi Kartı (Her ay 10 günlük bir süreçte double provizyon ayrılır.)

3. Teminat Mektubu (Aylık tüketiminize göre çalışmakta olduğunuz banka tarafından hazırlanır) 4. Nakit Blokaj (Anlaşma boyunca bir defaya mahsus olmak üzere aylık tüketim tutarı Sarper Petrol hesabına EFT ve ya havale yoluyla yatırılır.)